Պավել Ֆինն (Ռուսաստան)
1962-ին ավարտել է Մոսկվայի Կինեմատոգրաֆիայի համամիութենական պետական ինստիտուտը (ՎԳԻԿ): Ավարտելուց հետո սկսել է զբաղվել լրագրությամբ. նրա հոդվածները հրապարակվել են կենտրոնական թերթերում և հանդեսներում: Նկարահանել է մի շարք վավերագրական և հեռուստատեսային ֆիլմեր: 1970-ից ի վեր աշխատում է խաղարկային կինոյում: Ֆիննի մասնակցությամբ ստեղծվել է 60 ֆիլմ: Նրա սցենարները և էսսեները բազմիցս տպագրվել են ամսագրերում և առանձին գրքերով:
Ստյեպան Հունդիչ (Խորվաթիա)
Ծնվել է 1966-ին Զագրեբում: 1985-ին ավարտել է Զագրեբի Մշակույթի և արվեստների բարձրագույն դպրոցը, իսկ 1993-ին` Զագրեբի համալսարանի լեզվաբանության և հնչյունաբանության ֆակուլտետը: 1989-ից աշխատում է որպես կինոլրագրող և կինոքննադատ` թղթակցելով մի շարք խորվաթական, սլովենական, լեհական, ռումինական, ավստրիական, բրիտանական և ամերիկյան հրատարակությունների, այդ թվում` և «The Hollywood Reporter»-ին: 2003-05-ին եղել է «Total Film» բրիտանական կինոամսագրի տարածաշրջանային հրատարակության գլխավոր խմբագիրը: Միջազգային կինոփառատոները լուսաբանող կինոքննադատ, խմբագիր և լրագրող է աշխատել նաև ռադիոյում և հեռուստատեսությունում: 1992-ից որպես կինոքննադատ, լուսաբանող և ժյուրիի անդամ մասնակցում է ամենակարևոր միջազգային կինափառատոներին (Սանդենս, Բեռլին, Կանն, Լոկառնո, Վենետիկ, Թորոնթո, Պուսան և այլն), ինչպես նաև ամենակարևոր կինոշուկաներին (UniFrance , Փարիզ, EFM, Բեռլին, Filmart, Հոնկոնգ, Կանն, Madrid de Cine, Թորոնթո): 1991-ից Խորվաթիայի կինոքննադատների միության անդամ է, 1992-ից` FIPRESCI-ի անդամ: Դուբրովնիկի Libertas ԿՓ-ի գեղարվեստական ղեկավարն է, «Ֆանտաստիկ Զագրեբ» ԿՓ-ի համահիմնադիրն ու համանախագահը: Համաշխարհային կինոյի ամենահայտնի և ազդեցիկ դեմքերի հետ անցկացրած հարցազրույցների երեք գիրք է հրապարակել (1997-2000): 2011-ին Հյուբների «Ով ով է»-ն նրան ընդգրկել է Խորվաթիայի ամենաճանաչված անձանց ցանկում:
Էդիտա Յանչակ - Իրիար (Ֆրանսիա)
Ազգությամբ լեհ ֆրանսիացի պրոդյուսեր: Ավարտել է Լոձի (Լեհաստան) Ազգային կինոդպրոցի պրոդյուսերական բաժինը: 2005-ին, տեղափոխվելով Փարիզ, աշխատանքի է անցել Սիլվի Պիալայի Les Films du Worso կինոընկերությունում, որտեղ զբաղվել է մի շարք խաղարկային ֆիլմերի արտադրական և հետարտադրական հարցերով: Միաժամանակ եղել է Mezzanine Films կինոընկերության արտադրական բաժնի պետը: 2008-ին Փարիզում ստեղծել է Kometa Films կինոընկերությունը, որտեղ արտադրվել են մի շարք կարճամետրաժ ֆիլմեր CNC, Arte, Canal+, France Television և այլ հեռուստաալիքների աջակցությամբ և ցուցադրվել աշխարհի տարբեր փառատոներում (Բրեստ, Անժեր, Բրուքլին, Օսթին, Նյու Յորք, Մոնրեալ, Փալմ Սփրինգս): 2010-12 թթ. Յանչակ-Իրիարը եղել է Unifrance-ի կարճամետրաժ ֆիլմերի հանձնախմբի անդամ: Այժմ նա սցենարական փորձագետ է CNC-ի խաղարկային ֆիլմերի բաժնում և Բուրգունդիայի Տարածաշրջանային կինոհիմնադրամի հանձնախմբի անդամ, իսկ Kometa Films-ում հետևում է ինչպես խաղարկային և անիմացիոն լիամետրաժ աշխատանքներին, այնպես էլ կարճամետրաժ ֆիլմերի արտադրությանը:

Finn graduated from Moscow All-Union State Institute of Cinematography (VGIK) in 1962. After graduating he worked as a journalist and his articles were published in central newspapers and magazines. Additionally, he has made several documentary and television films. Since the 1970s he has worked in the fiction genre and has participated in 60 film productions. His scripts and literature essays have been published in many magazines and books.
Stjepan Hundic (Croatia)
Hundic was born in 1966 in Zagreb, Croatia. He received his diploma from the Culture and Art High School in Zagreb (1985) and graduated from Linguistics and Phonetics in the Philosophy Faculty at Zagreb University (1993). Since 1989 he has worked as film journalist, critic and writer for major Croatian and foreign publications in Slovenia, Poland, Romania, Austria, Italy, UK, USA including The Hollywood Reporter. Additionally he has worked as editor-in-chief of different film magazines including the regional edition of the British film monthly Total Film (2003-05). He has also worked on radio and television as film critic, editor and reporter covering film festivals around the globe. Since 1992 he has been a film critic, reporter and jury member participating at the most important international FFs (Sundance, Berlin, Cannes, Locarno, Venice, Toronto, Busan) as well as many others, plus most important film markets (UniFrance Paris, EFM Berlin, Filmart Hong Kong, Cannes, Madrid de Cine, Toronto). He has been a member of Croatian Society of Film Critics since 1991 and FIPRESCI since 1992. He is the artistic director of Libertas FF Dubrovnik and co-director and co-founder of Fantastic Zagreb FF. Hundic has published three books of his interviews (1997-2000) with some of the best known and most important names in international film industry. Listed among leading personalities in Hübner’s Who is Who in Croatia 2011.
Edyta Janczak-Hiriart (France)
Janczak-Hiriart is a French producer of Polish nationality. She graduated from the National Film School in Lodz, Poland in the production department. In 2005, she moved to Paris and joined Les Films du Worso, the production company of Sylvie Pialat, where she was in charge of the development and post-production of several features. Meanwhile, she also worked as a production manager for Mezzanine Films. In 2008 she created the production company Kometa Films based in Paris, France. With Kometa Films, she produced many short films that were supported by CNC, ARTE, Canal+, France Télévision, etc and selected in festivals worldwide including Brest, Angers, Brooklyn, Austin, New York, Montréal, Palm Springs, etc. Janczak-Hiriart was a member of Unifrance Short Film Commission from 2010 to 2012. She is currently script reader for the CNC feature department and jury member of the Regional Film Fund of Burgundy. Concurrently, she is developing fiction and animation features with Kometa Films while pursuing the production of short films.