Դագլաս Փ. Ֆալսոն (ԱՄՆ)
Սցենարիստ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Դագլաս Փ. Ֆալսոնն իր գործունեությունն սկսել է Լոնդոնում, որպես դերասան, ավարտելով Լոնդոնի Երաժշտության և դրամատիկական արվեստի ակադեմիան (LAMDA): Ավարտել է նաև Հարավային Կալիֆորնիայի համալսարանի սցենարական բաժինը: Տարբեր միջազգային կինոփառատոներում եղել է SIGNIS-ի (Հաղորդակցության համաշխարհային կաթոլիկական ընկերակցություն) և Էկումենիկ ժյուրիի անդամ: Գրել է և գրում է մի շարք պարբերականների համար (San Francisco Chronicle, Lincoln Journal Star, Southern California Review, Alive! ):
Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյան (Հայաստան)
Ծնվել է 1977-ին Մասիսում: Ուսանել է Սուրբ Էջմիածնի Գևորգյան ճեմարանում: Անգլերեն և հոգեբանություն է սովորել Նյու Յորքի Հոգեբանության և փիլիսոփայության Քոնքորդիա քոլեջում (ԱՄՆ): Աստվածաբանության բակալավրի աստիճանն ստացել է Մեծ Բրիտանիայի Լիդսի համալսարանից, իսկ մագիստրոսինը` Օքսֆորդի համալսարանից: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Գևորգյան ճեմարանի վերատեսուչն է:
Հայնց Մարտին Քրաուս (Գերմանիա)
Ծնվել է 1961-ին Բրեմենում: Աստվածաբանություն և ռոմանագիտություն է ուսանել Գյոթինգենի համալսարանում (Գերմանիա), Բարսելոնում, Մյունխենում և Սան Խոսեում (Կոստա Ռիկա): Պաստոր է եղել Կարակասում (Վենեսուելա), 2007-12 թթ. Բրեմենի Նոյե Վար լյութերական համայնքում: 2012-ից դպրոցական քահանա և ուսուցիչ է Բրեմենի Նեբելթաու գիմնազիայում: 1987-ից ի վեր Բրեմենի եկեղեցու կողմից «Եկեղեցի և կինո» էկումենիկ խմբի անդամ է: 2010-ին եղել է Ռիգայի «Արսենալ» ԿՓ-ի Interfilm-ի ժյուրիի, 2011-ին Կիևի ԿՓ-ի էկումենիկ ժյուրիի անդամ:

Douglas P. Fahleson (USA)
Douglas P. Fahleson is a writer, director, and producer who began his career as an actor in London (having graduated from London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA). He has a graduate degree in screenwriting from USC. He served as SIGNIS and Ecumenical Jury member at international film festivals. Fahleson has written and writes for various publications including the San Francisco Chronicle, the Lincoln Journal Star, Southern California Review, and Alive!.
Bishop Gevorg Saroyan (Armenia)
Saroyan was born in 1977 in the town of Masis, Armenia and graduted from the Gevorkyan Seminary of Holy Etchmiadzin. He studied English and Psychology at Concordia College of Psychology and Philosophy, New York (USA). Saroyan received his Bachelor's and Master's degrees in Theology from the University of Leeds and Oxford University in Great Britain respectively. His is currently the Dean of the Gevorkyan Seminary of Holy Etchmiadzin.
Heinz Martin Krauss (Germany)
Krauss, born in 1961 in Bremen, studied Theology and Romantics in Göttingen, Germany, Barcelona, München and San José, Costa Rica. He is a pastor in Caracas, Venezuela and La Paz, Bolivia. From 2007 – 2012 he was the pastor of the Lutheran community Neue Vahr, Bremen. Since 2012 he has been school pastor and teacher at the Bremen Nebelthau-Gymnasium. He is a member of the ecumenical team “Church and cinema” from the church of Bremen. Krauss has been a member of Interfilm since 1987. He was a member of the Interfilm-Jury Arsenals Riga 2010 and the Ecumenical Jury Kyiv 2011.