Յոախիմ Գոլին (Գերմանիա)
Բողոքական աստվածաբանություն է ուսանել Հայդելբերգում, Թյուբինգենում, Չիկագոյում և Բոննում: Նրա մասնագիտական կարիերայի հաջորդական փուլերն են փորձառությունը կլինիկայում (Չիկագո, 1963), արտադրական ու սոցիալական գործունեությունը Բեռլինում (1965-66) և աշխատանքը երիտասարդնրի հետ Հռենոսի մարզի բողոքական եկեղեցում (1968-72): Աքրայում մասնակցել է Հավատի և կարգի վերաբերյալ Աշխատավորների փոխհաուցման հանձնախմբի էկումենիկ համաժողովին: Եղել է Ֆրանկֆուրտ-Բորնհայմի Սուրբ Հովհաննես ծխի քահանա և եկեղեցական շրջանի ավագ քահանա (1990-2002): «Տեսնելով և հասկանալով ֆիլմերը» կինոակումբի աշխատակազմի, ինչպես նաև Բողոքական կինոաշխատանքի և Ինտերֆիլմի անդամ է:
Տ. Ռուբեն աբեղա Զարգարյան (Հայաստան)
Ուսանել է Սևանի Վազգենյան հոգևոր դպրանոցում, և ապա կրթությունը շարունակել Սուրբ Էջմիածնի Գևորգյան հոգևոր ճեմարանում: Աշխատում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգում և «Գարեգին Ա» հայագիտական-աստվածաբանական կենտրոնում: 2004-06 թթ. ծառայության է անցել ՀՀ զինված ուժերում` որպես հոգևոր սպասավոր: 2001-ին ձեռնադրվել է սարկավագ, 2004-ին՝ կուսակրոն քահանա: 2006-09 թթ. սովորել է Հռոմի Գրիգորյան պապական համալսարանի մագիստրատուրայի սուրբգրային աստվածաբանության ֆակուլտետում: 2009-11 թթ. աշխատել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հրատարակչական բաժնում: 2011-ից ՀՀ քրեակատարողական հիմնարկների հոգևոր ծառայության պատասխանատու է: Հաղորդավար է «Շողակաթ» հեռուստաընկերությունում, դասավանդում է Սևանի Վազգենյան դպրանոցում և Սուրբ Էջմիածնի Գևորգյան աստվածաբանական համալսարանում: Հեղինակ է մի շարք ուսումնասիրությունների ու հոդվածների:
Ժան-Ժակ Կյունակ (Ֆրանսիա)
Ժան-Ժակ Կյունակը մրցանակների ներկայացված մի շարք խաղարկային կարճամետրաժ և վավերագրական ֆիլմերի ռեժիսոր է: Աշխատում է ֆրանսիական France 3 հանրային հեռուստատեսության համար: Աշխատել է նաև Փարիզի M6, Ժնևի RTS և Հոնկոնգի NBC հեռուստաալիքների համար: Ֆրանսիական SIGNIS-ի (Հաղորդակցության համաշխարhային կաթոլիկական ընկերակցություն) և Մոնպելյեի (Ֆրանսիա) Քրիստոնեական կինոփառատոնի անդամ է: Եղել է տարբեր կինոփառատոների ժյուրիի անդամ է, ինչպիսիք են Նիոնի Visions du Réel-ը և Նյոշատելի(Շվեյցարիա) ու Թուրինի (Իտալիա) փառատոները:

Joachim Gollin (Germany)
Studied protestant theology in Heidelberg, Tübingen, Chicago and Bonn. Main stations in his professional career are the Clinical training (Chicago, 1963), Industrial and social work in Berlin (1965-66), and Youth work in the Protestant Church in the Rhineland (1968-1972). Took part in the Ecumenical Conference of the WCC Commission on Faith and Order in Accra. Joachim Gollin has been a minister in the parish of St. John and a dean in the deanery (1990-2002, Frankfurt-Bornheim). Is a member of the staff of the Film Club Viewing and Understanding Films, member of Jury of the Protestant Filmwork and of Interfilm.
Father Ruben Zargaryan (Armenia)
Father Ruben Zargaryan graduated from Vazgenian Spiritual School of Sevan, later continued his education in the Gevorgian Spiritual Seminary of Echmiadzin. He worked in the informative center of Mother See of Holy Etchmiadzin departments of armenian studies and in the divinity center of "Garegin A". In 2004-06, he served in the Armenian army as a priest. In 2001, he was ordained deacon and in 2004 celibate priest. From 2006-09, he took master programme Faculty of Biblical Theology Pontifical University in Rome. From 2009-2011, he worked in the publishing department of Mother See of Holy Etchmiadzin. Since 2011, he is working as spiritual servant in the penitentiaries. Father Ruben Zargaryan is a reporter in Shoghakat TV, also lectures in the Armenian School in Sevan and in the Gevorkian Theological Seminary of Holy Etchmiadzin. He has undergone several researches and is author of various articles.
Jean-Jacques Cunnac (France)
Jean-Jacques Cunnac is a director of several nominated fiction short films and documentaries. He works for the french public television France 3. He’s also worked for M6 in Paris, RTS in Geneva and NBC in Hong Kong. He is a member of SIGNIS France and Christian Festival for Cinema in Montpellier/France.
He was a member of the Jury in several international festivals like in Nyon (Visions du Réel) and in Neuchâtel, Switzerland and in Torino, Italy.