Դերեք Մալքոմ (Մեծ Բրիտանիա)
FIPRESCI-ի` Կինոքննադատների միջազգային ընկերակցության պատվավոր նախագահն է և Կինոմիությունների դաշնության բրիտանական մասնաճյուղի նախագահը: 30 տարի եղել է լոնդոնյան “The Guardian”-ի գլխավոր կինոքննադատը: Այժմ “London Evening Standard”-ի գլխավոր կինոքննադատն է: Շատ է ճամփորդել, մասնակցել կինոփառատոների ամբողջ աշխարհում` հաճախ որպես ժյուրիի անդամ: Լոնդոնի փառատոնի նախկին տնօրենն է և Բրիտանական կինոյի ինստիտուտի վարչության անդամ: Հաճախ հաղորդումներ է վարում BBC-ով` թե ռադիոյով և թե հեռուստատեսությամբ: Հեղինակել է երեք գիրք` “Ռոբերտ Միչըմ”, “Կինոյի մեկ դարը” և “Նոր հնդկական կինո”:
Չհո Յոուն-չուն (Հարավային Կորեա)
ԱՄՆ-ի Այովայի համալսարանում կինոկրթություն ստանալուց և Կորեայի Չhուն-Ան համալսարանում թեկնածուական պաշտպանելուց հետո դասախոս է աշխատել զանազան քոլեջներում և 1998-ից` ներգրավվել Պուսանի ՄԿՓ-ում: 2002-ին փառատոնում կորեական կինոյի հետահայաց ցուցադրության ծրագրի համադրողն է եղել: Ցուցադրության համար Չհուն Չհան-Ուայի ֆիլմերի և կորեա-հոնկոնգյան համատեղ կինոնկարների ծրագիրը կազմելիս սկսել է հետաքրքրվել ասիական կինոյով: 2007-ին իր ակադեմիական և կրթական պատրաստվածության շնորհիվ դարձել է Ասիական կինոակադեմիայի գլխավոր տնօրենը: Նրա ներգրավվածությունը կինոակադեմիայի գործերում հանգեցրել է Պուսանի փառատոնի ասիական կինոյի բաժնի ծրագիրը կազմողի պաշտոնին: Չհո Յոուն-չունը հիմնականում հատուկ ծրագրերի, կարճամետրաժ և վավերագրական ֆիլմերի պատասխանատուն է: 2007-ից Ասիական կինոհիմնադրամի ընտրող հանձնախմբի անդամ է նաև` աջակցելով ասիական խաղարկային և վավերագրական անկախ ֆիլմերին:
Վահագն Տեր-Հակոբյան (Հայաստան)
Ծնվել է 1958-ին Երևանում: 1977-ից կինոյում է: 1988-ին ավարտել է Մոսկվայի կինեմատոգրաֆիայի համամիութենական ինստիտուտի օպերատորական բաժինը և աշխատանքի անցել ՙՀայֆիլմ՚ կինոստուդիայում: Նրա ֆիլմացանկն ընդգրկում է 145-ից ավելի աշխատանք, ընդ որում` 10 լիամետրաժ խաղարկային, 18 կարճամետրաժ ժապավեն, 10 լիամետրաժ, 24 կարճամետրաժ տեսաֆիլմեր: Տեր-Հակոբյանի ֆիլմերը մասնակցել են 15 ՄԿՓ-ի և արժանացել մրցանակների: Համագործակցել է 65 ռեժիսորների, այդ թվում` Արտավազդ Փելեշյանի հետ:
Ֆրեդերիկ Բուայե (Ֆրանսիա)
1994-ին ստեղծել է Videosphere-ը` արտհաուսային կինոյին նվիրված մի տեսախանութ, որն ամենամեծն է Եվրոպայում: 2003-ից ընդգրկվել է Կաննի ՄԿՓ-ի Ռեժիսորների երկշաբաթյակի հանձնախմբում` որպես ծրագիր կազմող, հատուկ ուշադրություն դարձնելով ԱՄՆ-ին, Մեծ Բրիտանիային, Ավստրալիային, արևելյան երկրներին և Սկանդինավիային: 2010-ից Ռեժիսորների երկշաբաթյակի գեղարվեստական ղեկավարն է:
Պավել Պավլիկովսկի (Մեծ Բրիտանիա)
Կինոռեժիսոր և ակադեմիկոս: Ծնվել է Վարշավայում, 14 տարեկանում` հեռացել Լեհաստանից: Բնակվել է Լոնդոնում, Գերմանիայում և Իտալիայում: Գրականություն և փիլիսոփայություն է ուսանել Լոնդոնում և Օքսֆորդում: 1987-ից ֆիլմեր է նկարահանում: Նրա ֆիլմացանկը ներառում է մեկ տասնյակից ավելի կինոնկարներ: Արժանացել է այնպիսի պարգևների, ինչպիսիք են Եվրոպական կինոակադեմիայի Հատուկ հիշատակումը (“Դոստոևսկու ճամփորդությունները”, 1991), Մարսելի վավերագրական կինոյի փառատոնի և Ֆլորենցիայի ժողովրդական ԿՓ-ի Մեծ մրցանակները (“Սերբական վիպերգ”, 1992), Գրիրսոնի մրցանակը, լավագույն բրիտանական վավերագրական ֆիլմի համար շնորհված մրցանակը 1995-ին և Սան Ֆրանցիսկոյի ԿՓ-ի “Ոսկե դարպասը” (“Ուղևորություն Ժիրինովսկու հետ”, 1995), Բրիտանական կինոակադեմիայի մրցանակը` լավագույն դեբյուտի համար (2001), Էդինբուրգի, Սալոնիկի, Խիխոնի ՄԿՓ-երի մրցանակները` լավագույն ֆիլմի համար (“Վերջին հանգստավայրը”, 2000), Էդինբուրգի ՄԿՓ-ի լավագույն ֆիլմի, “Evening Standard”-ի լավագույն սցենարի, Բրիտանական կինոակադեմիայի լավագույն բրիտանական ֆիլմի, Մեծ Բրիտանիայի Ռեժիսորների գիլդիայի լավագույն ռեժիսորական աշխատանքի մրցանակները “ՙԻմ սիրո ամառը”, 2004): Պավլիկովսկու գործերի հետահայաց ցուցադրություններ են կազմակերպվել Սան Ֆրանցիսկոյում (1995), Լա Ռոշելում (2005), Բրեդֆորդում (2005), Բուենոս Այրեսում (2007), Խիխոնում (2007), Լոնդոնի Ռիվերսայդում (2008):

Derek Malcolm (Great Britain)
Derek Malcolm is the Honorary President of FIPRESCI, the International Film Critics Association and the President of the British branch of the Federation of Film Societies. He was chief film critic of The Guardian, London for 30 years, and is now chief critic of the London Evening Standard. He has widely travelled and has attended film festivals all over the world, often as a jury member. He is a former Director of the London Festival and a member of the Board of the British Film Institute. He is also a frequent broadcaster for the BBC on radio and television. He has written three books: Robert Mitchum, A Century of Films and New Indian Cinema.
Cho Young-jung (South Korea)
After Film Studies at the University of Iowa in the U.S. and receiving Ph.D. from Chung-Ang University in Korea, Cho Young-jung has worked as a part-time instructor at various colleges and has been involved in the Busan IFF, since 1998. In 2002, she worked for the Busan IFF as program coordinator in charge of Korean Cinema Retrospective. While programming the films of Chung Chang-wha and Co-Productions between Korea and Hong Kong for the Korean Cinema Retrospective, she began to get involved in Asian cinema. In 2007, due to her academic and educational background, she became chief manager of the Asian Film Academy (AFA). Her involvement with AFA consequently led her to a position of the programmer for the Asian cinema section at the festival. She is mainly responsible for the special programs, the shorts and the documentaries. Since 2007, she has also been a member of the selection committee for the Asian Cinema Fund, supporting independent feature films and documentaries from Asia.
Vahagn Ter-Hakobyan (Armenia)
Cinematographer. Born in Yerevan in 1958. Since 1977 he has been working in cinema. In 1988 graduated from the Cinematographers Department of Moscow All-Union State Institute of Cinematography (VGIK). Since 1988, he has worked as a Director of Photography in Hayfilm Studio. His filmography includes more than 145 movies – 10 features, 18 short films, 10 feature, and 24 short video films. Vahagn Ter-Hakobyan’s films participated in 15 IFFs and won prizes. He co-operated with 65 famous and still unknown filmmakers, including Artavazd Peleshyan.
Frederic Boyer (France)
In 1994, Frederic Boyer created “Videosphere”, a video store dedicated to the Arthouse cinema, which is actually the largest in Europe. Since 2003 he has been in the Cannes IFF Director's Fortnight Committee as programmer specializing in the following territories: USA, UK, Australia, Eastern Countries and Scandinavia. He is the Artistic Director for the Director's Fortnight, since 2010.